Kolagen pod oczy

Historia zaś zastosowanie kolagenu.

kolagen do twarzy
jest najważniejszym białkiem w organizmie człowieka. Od odkryto jego doniosłość w ustroju pozostał w środek uwagi medycyny. Był dodatkowo porządnie modny kosmetologii, która zwracała uwagę na jego ważną rolę w utrzymaniu zdrowia, kondycji i wyglądu skóry.
Od lat 60-tych XX w. kolagen pozyskiwano z karków cieląt (rzadziej innych kręgowcó, gdy świń bądź ryb). Był owo kolagen w tej chwili dorosły, w postaci włóknistej, jaki wykorzystywano w niektórych inwazyjnych metodach hirugrii plastycznej, np. ostrzykiwaniu zmarszczek. Nie zważając na ceny, nietrwałości, ryzyka powikłań natomiast wysokiego odsetka odrzutów metody te cieszą się po dzień dzisiejszy doba wysokim zainteresowaniem, dlatego że są jedynymi realnymi sposobami zlikwidowania ubytku kolagenu w tkance skóry właściwej tudzież “błyskawicznego” pozbycia się zmarszczek.
Kolagen w postaci włókien wykorzystywany jest plus w wielu kremach, maseczkach, maściach tudzież innych preparatach kosmetycznych bądź dermakologiczych. Włókna te poddawane są procesowi hydrolizy natomiast używane kolagen do twarzy
poprzedni w charakterze akcesorium nawilżający skórę, skoro tworzył na jej powierzchni zapobiegający klisza powstrzymujący ją nim wysuszaniem. Z racji swojej wielkości kolagen w postaci włóknistej (lub fibrylarnej), nie był w stanie przedostać się za pomocą barierę naskórka, ergo również nigdy nie był natomiast nie jest aż do dzień dzisiejszy traktowany w kosmetologii jak baza czynna, ani biologicznie aktywna – traktuje się go lecz wciąż jako nawilżacz.
W żargonie kosmetycznym włókna kolagenu poddane rozdrobnieniu i hydrolizie określa się mianem “padliny peptydowej”, której nawet nabardziej rozdrobnione cząstki nie są w stanie przedostać się za pomocą mikroskopijne szczeliny naskórka. Mimo wieluletnich prób natomiast wielomilionowych nakładów na tryb, nie udało się tego. W ów metoda ukształtował to mocny natomiast prawdziwy w odniesieniu aż do włókien a fibryli mniemanie, że kolagen wcale nie będzie transdermalny. Nie wyobrażano sobie wyjąwszy tym dzięki pełny wiek XX innego kolagenu wyizolowanego spośród żywego organizmu w postaci trwałej abstrahując od ustrojem dawcy, niż “gigantycznej” masy cząsteczkowej fibryl czy też włókno.
A taki także stosunek “kolagen” funkcjonuje nadal w umysłach lekarzy, biologów a kosmetologów. Przeto też detekcja polskich naukowców innego rodzaju samodzielnie żyjącego kolagenu stało się prawdziwą sensacją naukową podczas gdy oraz… rezerwą wynikającą z nieporozumień pojęciowych.
Polskie odszukanie naukowe – kolagen w postaci 3-helisy.
W Polsce w lat 70-tych XX wieku wykształciła się na najwyższym światowym poziomie szkoła biochemii białek organizmów morskich.
W 1989 roku Mieczysław Skrodzki, Antoni Michniewicz i Henryk Kujawa – chemicy Ośrodka Rozwoju Spółdzielni Rybackich w Gdyni odkryli natomiast objęli ochroną patentową (patent nr 144584) metodę ekstrakcji kolagenu w fazie rozwojowej (molekularnej) na drodze hydratacji (nie hydrolizy). Było to osiągnięcie no tak sensacyjne zaś spektakularne, gdy naukowo niewiarygodne. Spośród wielu przyczyn nie doczekało się należytego rozgłosu zaś do dnia dzisiejszego wręcz przeciwnie nieliczni naukowcy na świecie wiedzą o jego istnieniu…
Sensacyjność polskiego wynalazku polega na tym, iż nietrudny jeszcze, gdyż dopiero trzeciego rzędu kolagen poniżej wpływem reakcji z określonymi kwasami organicznymi wiąże cząsteczki wody, na skutek z jakiej przyczyny jest w stanie “przeskoczyć” nieuszkodzony aż do odpowiedniego naczynia, skądże po odpowiedniej obróbce, pakowany jest zaś sprzedawany. Oddzielony w normalnych warunkach rozpada się szybko, natomiast z racji Polakom est w stanie dochować się nietknięty za sprawą mnóstwo miesięcy, nie tracąc obok tym swoich właściwiości biologicznych i struktury potrójnej helisy. Jest włączony, tzn. izomorficzny spośród tym, jaki był w żywej coraz rybie.
W najwyższym stopniu atoli szukujące jest owo, że jest to wiodący prym na świecie preparat kolagenowy, jaki wykazuje właściwości transdermalne – przedostaje się przy użyciu epiderma. Po nałożeniu na skórę, pod spodem wpływem temperatury ciała, potrójna helisa kolagenu rozpada się na małe cząstki, naprawdę małe, iż przedostają się za pośrednictwem szczeliny naskórka. Tam podobnie te cząstki kolagenu rozpoczynają zawikłany tok stymulacji skóry do produkcji, oraz trafnie nadprodukcji kolagenu ustrojowego a de facto regeneracji natomiast odmładzodzenia skóry. Jest owo kolagen do twarzy
sensacyjne natomiast przełomowe w tym samym czasie dla światowej kosmetologii oraz ciężko to określić alias niż ulepek młodości.
Warto podkreślić, iż technologicznie, jest to owszem zaawansowane realizacja, iż jeszcze żaden ośrodek akademicki na świecie nie zbliżył się nawet do jego powtórzenia, nieopodal upływu nad 20 lat…
Czynniki hamujące karierę polskiego eliksiru młodości.
Wynalazek okazał się sensacją biochemiczną oraz prawdziwym przełomem w kosmetologii mogącym mianować nowe jej w modzie. Jego kariera została acz zahamowana spośród 3 głównych przyczyn.
Po zupa wynalazcy sami nie do końca zdawali sobie sprawcę jaką metodę odkryli oraz jakie perspektywy kobieta ze sobą niesie bądź nie potrafili nią zaintrygować inwestorów zaś świata nauki.
Po drugie, po wygaśnieciu 15-letniej ochrony patentowej i odchodzeniu od chwili niej samych wynalazców (prof. M. Skrodzki zmarł również w latach 90-tych) zaczęli pojawiać się chętni aż do przywłaszczenia sobie tego wynalazku. Zaczęły pojawiać się nowe patenty pozyskiwania kolagenu bazujące na metodzie pierwotnej, a różniących się przeciwnie opisem (na co Urząd Patentowy zezwolił…). W konsekwencji doprowadziło to aż do powstania specyficznych “wojen o kolagen” pomiędzy nowymi wynalazcami, które stworzyły atmosferę zamętu a chaosu. Takie warunki odstraszały potencjalnych inwestorów natomiast zrażały aż do siebie Ziemia nauki.
Po trzecie, hydrat kolagenu jest produktem wyjątkowym, mimo to nie idealnym. Był wielce łagodny na zmianę temperatury otoczenia. Z początku występował na odwrót w przedziale 5-15o C, z wykorzystaniem co był produktem wysokiego ryzyka handlowego. Więc również nie nadawał się do klasycznej sprzedaży metodą: producent – hurtownia – podhurtownia – sklep – delikwent. Nie spełniał też wymogów rękojmi bądź gwarancji stawianych na w najwyższym stopniu wymagających rynkach na świecie. Wskutek tego również krocie firm, w tym plus gigantów kosmetycznych, nie zdecydowało się na wtajemniczenie aż do swojej oferty handlowej hydratów kolagenowych.
Poprawienie formuły hydratu kolagenowego tudzież jego szczęście handlowy.
Początkowe braki sukcesów nie zraziły niemniej tych, którzy zdawali sobie sprawę czym jest język ojczysty kolagen. Późno, bo nie wcześniej w 2002 r. hydrat kolagenu doczekał się na Pomorzu odpowiednich badań w kierunku jego udoskonalenia a poszukiwania co chwila lepszych metod pozyskiwania, oczyszczania a surowca (odpowiedniego gatunku ryb) jego pozyskiwania. Aż w trzech ośrodkach powstały zespoły wspaniałych, młodych chemików, którzy opracowali raz za razem odporniejsze na temperaturę natomiast doskonalsze formuły hydratu kolagenu rybiego, zaś spośród od czasu do czasu inne produkty na ich bazie.
Ich zwieńczeniem po latach pracy jest przed momentem mowa ojczysta syrop leczniczy młodości – Kolagen Nieskomplikowany w obecnej formule Q5-26 – niezłomny na wcale wysokie temperatury (nawet aż do 28°C) tudzież wogóle nie przechowywany. Nadaje się dzięki owo do dystrybucji, gdyż wytrzymywał temperatury pokojowe.
Wytwórca najlepszego jakościowo kolagenu – Inventia Polish Technologies – nie potrafił choć z początku wyszperać metody skutecznej dystrybucji swoich produktów. Nie posiadając środków na szeroko zakrojoną kampanię reklamową, ani na kredyty towarowe gwoli hurtownii, nowa marka Kolagen Naturalny (NATURAL COLLAGEN) – nie miała szans wytworzyć się w realiach konkurencji rynkowej. Próby handlu w drogeriach, sklepach natomiast podobnych placówkach – skończyły się niepowodzeniem. Artykuł był wręcz niesamowity, autentyczny syrop młodości, chociaż malutko ludzi go znało, przez co sprzedaż była zbyt niska.
Skuteczny sposób na dystybujcję naszego eliksiru młodości opracowała w 2006 r. pomorska interes COLWAY, która dzięki gigantycznemu sukcesowi (500.000 opakowań w ciągu 18 miesięcy) wywalczyła sobie stan prawny, wyłącznego przedstawiciela handlowa firmy Inventia w Polsce natomiast na całym świecie. Produkty kolagenowe Inventii jest dozwolone nabywać ale wręcz i jedynie w poprzek COLWAY.

Advertisements
Categories: Uncategorized | Tags: , , , , , | Leave a comment

Post navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: